PROGRAMISTA JAVA BACK-END

Zostań specjalistą Java Back-End z rozszerzonym zakresem Spring.

Back-End to część systemu niewidoczna dla użytkownika końcowego – działa w ukryciu i stanowi o sile całego rozwiązania. Back-End Developer jest odpowiedzialny za tworzenie rozwiązań udostępnianych do wykorzystania przez Front-End lub inne systemy z którymi współpracuje.

 • Gdańsk
 • 09.10.2021
 • Warszawa
 • 25.10.2021
 • 8-10 osób
 • 280 godzin zegarowych stacjonarnie z trenerem + 200 godzin pracy w domu
 • od podstaw
 • weekendowy
 • 11990 zł
 • ze zniżką 10990 zł
 • możliwa płatność w ratach

DLA KOGO JEST KURS
PROGRAMISTY JAVA BACK-END?

Kurs  jest przeznaczony dla osób bez wiedzy i doświadczenia.

Zaczynamy naukę programowania od zera, szczegółowo przygotowujemy uczestników od samych podstaw.

Następnie z programu eliminujemy rzeczy zbędne z punktu widzenia rynku pracy, a zaoszczędzony czas i znaczną część zajęć przeznaczamy na konkretne  zastosowanie pożądanych przez pracodawców dodatkowych technologii z rodziny Spring i specjalizację w ich zakresie.

Nauczysz się tego co naprawdę przydatne i wysoce pożądane na rynku pracy.

DLACZEGO KURS
PROGRAMISTA JAVA BACK-END?

Raporty o rynku pracy IT jasno pokazują, że w obszarze Java Back-End jest największe zapotrzebowanie. 

Java to najbardziej pożądany język programowania wykorzystywany w każdej dziedzinie gospodarki. Firmy energetyczne, transportowe, ubezpieczeniowe i z każdej innej branży używają tej technologii, znając ją łatwo zmienisz pracodawcę i sektor jeśli najdzie Cię ochota. 

Skup się na tym co istotne i pożądane na rynku pracy, specjalizuj się w obszarze na Java Back-End z technologiami z rodziny Spring. 

WIĘCEJ NIŻ JAVA

Poznasz dodatkowe technologie i zasady współpracy w zespołach IT. Wyjdziesz przed szereg.

Zdobędziesz rozszerzone kompetencje w obszarach pożądanych przez pracodawców.

Spring

Spring to najbardziej spopularyzowana i najbardziej pożądana technologia wykorzystywana w projektach w obszarze Java Back-End, jest na nią największe zapotrzebowanie na rynku. Uczymy konkretnie tego co ma realną wartość, wykorzystasz dodatkowe technologie Spring i uzyskasz przewagę kompetencyjną.

SCRUM

Trener w roli architekta IT oraz dodatkowy profesjonalny SCRUM Master dedykowany dla Twojego zespołu – pracuj tak jak na realnym projekcie. Zrealizujesz praktyczny projekt grupowy w metodyce SCRUM i zaskoczysz pracodawcę, będąc od razu przygotowanym zarówno technicznie jak i organizacyjnie.

Profejsonalne portfolio

Twoje portfolio wypełnią 2 wysokiej jakości w pełni funkcjonalne systemy back-end do obsługi  wniosków kredytowych oraz transakcji walutowych i przetwarzania płatności masowych wykorzystujące cały wachlarz technologii i spełniające wymagania stawiane nowoczesnym rozwiązaniom.

PEŁNE PRZYGOTOWANIE DO ZDOBYCIA PRACY

W małej grupie uczestników kursu możemy zastosować indywidualne podejście.

W pełni przygotujemy Cię w 3 kluczowych obszarach.

Twoja marka na rynku pracy

Opracujemy wspólnie Twoje indywidualne „JA” na rynku pracy, musisz się wyróżniać.  Uszyjemy informatyczny garnitur, w którym zaprezentujesz się profesjonalnie.

Rozwój kompetencji miękkich

Przeszkolimy Cię z kompetencji miękkich, zdobędziesz dodatkowe uniwersalne, niezbędne zdolności osobiste i interpersonalne.

Pełny proces rekrutacyjny

Odbędziesz razem z nami wieloetapową rozmowę rekrutacyjną: HR, techniczna, biznesowy właściciel projektu – przejdziesz cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i dzięki temu nic Cię nie zaskoczy.

KURSANCI O NASZYCH TRENERACH

"Kurs rozpoczynałem jako osoba niezdecydowana, kończyłem zaś jako tester z krwi i kości. Największa w tym zasługa Eweliny, która nie tylko osiągnęła perfekcjonizm w prowadzeniu zajęć, ale również zaraża stuprocentowym profesjonalizmem i etosem pracy. Jej autorskie szkolenie kompleksowo przygotowało mnie do znalezienia oraz rozpoczęcia pracy jako samodzielny tester oprogramowania, zaś wiedza wyniesiona z zajęć do dziś pozwala na dalszy rozwój w tej niesamowitej dziedzinie."

Damian Wasilczyk

SOFTWARE TESTER, SOLWIT

"Z Aleksandrem spotkałem się na kursie programowania Java. Od początku widać było pełen profesjonalizm w prowadzeniu zajęć oraz dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie programowania. Dodatkowym atutem był widoczny pomysł na prowadzenie zajęć w sposób interesujący dla kursantów. Kolejnym smaczkiem było sprzedawanie tricków, które warto znać startując w branży IT. Z czystym sercem mogę polecić Aleksandra jako mentora, który może przekonać Cię do przejścia na Jasną Stronę Mocy programowania."

Dawid Procajło

RPA DEVELOPER, ARLA

“Ewelina była nauczycielką na kursie testerskim, w którym brałam udział na początku 2017 roku. Kurs przeznaczony był dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w IT. Zajęcia prowadzone przez Ewelinę były bardzo profesjonalne i nakierowana na praktykę. Wyniosłam z nich bardzo wiele przydatnej wiedzy i umiejętności, które wykorzystuję w swojej codziennej pracy jako testerka oprogramowania. Ewelinę na tle innych trenerów wyróżnia to, że nie tylko ma bardzo dużą wiedzę, ale też wie jak ją przekazać w prosty i przystępny sposób.”

Agni Urikow

TEST ANALYST, NORDEA

"Już w pierwszych minutach zajęć z Aleksandrem, wiedzieliśmy, że nie będziemy się nudzić, natomiast kilka minut później okazało się, że na tą nudę to nawet nie będzie czasu :). Zaangażowanie prowadzącego było widać na każdym kroku: zajęcia były dopracowane, prezentacje przejrzyste i łatwe do zrozumienia, do tego mnóstwo praktycznych zadań, a czas na zajęciach w całości poświęcony nam - kursantom. Jeżeli ktoś poprosił o pomoc przy błędach w kodzie, wskazówki lub powtórzenie trudniejszego zagadnienia, taką pomoc na pewno otrzymał. Żałuję, że nie mamy więcej wspólnych bloków tematycznych podczas szkolenia."

Przemysław Drewa

PROGRAMISTA JAVA

"Aleksandra poznałem na kursie SDA, gdzie prowadził zajęcia z programowania w języku Java. Pozytywnie zaskoczyło mnie zaangażowanie trenera i prowadzenie zajęć przez Aleksandra, niezbędna teoria, a następnie praktyka na przykładach i samodzielna praca z niezbędną pomocą mentora. Podczas zajęć widać było wieloletnie doświadczenie Aleksandra, był w stanie wytłumaczyć każde zagadnienie w prostych słowach tak, aby każdy kursant je zrozumiał. Można było zauważyć jak wiele pracy Aleksander, włożył w przygotowanie zajęć."

Paweł Szychowski

JAVA DEVELOPER

"Moje pierwsze wrażenie po spotkaniu z Eweliną to poczucie 100% profesjonalizmu. Doskonale zaplanowany czas, przygotowane materiały, zadania oraz obszerna wiedza z zakresu testowania. Zawsze pomocna, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona w stosunku do kursantów. Sposób przekazywania wiedzy był interesujący i różnorodny. Widać, że Ewelina w przygotowywane zajęcia włożyła nie tylko wiele pracy, ale też i swojego serca."

Hubert Arciszewski

WWW.TONIEBUG.PL

SOFTWARE TESTER, SCALAC

"Ewelinę poznałam podczas kursu Java w Software Development Academy, gdzie była jedną z trenerów. Ewelina dała się poznać jako osoba silnie zaangażowana w swoją pracę. Dużo ciekawych ćwiczeń i wiele praktycznych przykładów spowodowały, że materiał, który wtedy poznałam pamiętam dokładnie do teraz, choć minęło ponad 1,5 roku. Myślę, że to najlepszy przykład na to, że Ewelina jest bardzo skutecznym trenerem. Serdecznie polecam współpracę :-)"

Wiktoria Lewandowska

IT DEVELOPER, NORDEA

"Aleksander to trener, który zaraża pasją do programowania! Świetnie przygotowany do każdych zajęć, pełen profesjonalizmu. Bardzo dobrze wyjaśnia każde zagadnienie, po czym od razu przekłada wszystko w praktykę. Trener ma ogromną wiedzę na temat programowania i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem! Potrafi doradzić jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej od tej 'zadaniowej' strony. Uczy jak kodować, aby zrobić dobre wrażenie i coraz lepiej pisać w Javie!"

Angelika Cechowska

PROGRAMISTKA JAVA

“Zdecydowanie rekomenduję Ewelinę jako trenera. Poznałem ja na szkoleniu tester oprogramowania w SDA i śmiało mogę powiedzieć, że cechuje ja wysoki profesjonalizm. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób jasny i zrozumiały. Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób. Najbardziej mi się podobało że Ewelina kładzie nacisk bardziej na praktykę popartą doświadczeniem niż teorie.”

Adam Tomaszewski

SOFTWARE TESTER

"Pierwsze zajęcia z Aleksandrem wspominam jako bardzo intensywne i teraz w perspektywie czasu chciałbym , żeby każdy trener poświęcał się tak jak on i był tak bardzo merytorycznie przygotowany do zajęć. Poziom zadowolenia przez cały okres bloku na bardzo wysokim poziomie ! Przy jakichkolwiek wątpliwościach Aleksander rozwiewał je wszystkie z mgnieniu oka. Rewelacyjna osoba w odpowiednim dla niej miejscu !"

Michał Mickiewicz

PROGRAMISTA JAVA

"Miałem przyjemność uczęszczania na zajęcia prowadzone przez Aleksandra w SDA. Muszę przyznać, że lekcje byłby dla mnie punktem zwrotnym w nauce Javy. Przez rzeczowość prowadzącego oraz odpowiedni dobór ćwiczeń bardzo szeroko poruszających omawiane zagadnienia diametralnie podniósł się poziom moich umiejętności. Widać u Aleksandra kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, ale również ogromne zaangażowanie i pasję w nauczaniu. Aleksander to osoba z darem dydaktycznym."

Damian Rybka

JAVA DEVELOPER

previous arrow
next arrow
Slider

PROGRAM KURSU

Moduł 1 – Java Core

Fundamenty są najważniejsze.

Zaczynając od samych podstaw poznasz dogłębnie rdzeń zagadnień obiektowego języka platformy Java SE – stworzysz solidny fundament, na którym będziesz stabilnie i komfortowo rozwijał swoje umiejętności.

058-strategy

Java Fundamenty​

Opanujesz fundamentalne elementy języka Java, rdzeń który posłuży za solidną bazę do rozwoju pełnych umiejętności.​

065-graphic-design

Narzędzia programisty

Poznasz narzędzia jak IntelliJ IDEA i system kontroli wersji kodu GIT do zespołowej pracy z kodem źródłowym.

037-scale

Programowanie obiektowe

Zrozumiesz założenia obiektowości – odzwierciedlenie świata rzeczywistego w postaci rozmawiających się ze sobą obiektów.

086-merge

Programowanie generyczne

Twoje programy będą uniwersalne i w zależności od sytuacji będą działać na różnych danych.

solar-system

Programowanie funkcyjne

Będziesz efektywnie przetwarzać strumieniowo dane z wykorzystaniem dodatkowych technik programowania funkcyjnego w Java.​

021-swatches

Struktury danych, algorytmy

Zapoznasz się ze strukturami danych i podstawami złożoności operujących na nich algorytmów – będziesz potrafił ocenić czy napisany przez Ciebie kod jest wydajny. ​

Moduł 2 – Inżynieria oprogramowania Java 

Nie nauczysz się pisania „jakiegoś” kodu, nauczysz się pisać dobry i piękny kod. Zdobędziesz umiejętności modelowania zagadnień w języku obiektowym Java i projektowania rozwiązań zgodnie z wzorcami i kanonami sztuki technicznej.

041-3d

Modelowanie obiektowe

Poznasz zasady i prawa modelowania, założenia “czystego kodu”, standardy i najlepsze praktyki kodowania – twój kod będzie mówił sam za siebie, będzie prosty, czytelny, łatwy w utrzymaniu oraz elastyczny i łatwy do rozszerzania.​

049-target

Ukierunkowanie na domenę

Domena to zbiór charakterystyk wiernie odzwierciedlających rzeczywistość – zidentyfikujesz wymagania stawiane przed Twoim systemem i przełożysz je na kod źródłowy programu.

046-idea-2

Wzorce Projektowe

Uniwersalny zbiór rozwiązań dla powtarzających się problemów, na które ktoś już wcześniej trafił, rozwikłał i zasugerował najlepsze podejście – zdobędziesz umiejętności projektowania swoich rozwiązań zgodnie z nimi.

looping-arrows

Test Driven Development

Techniki rozwoju oprogramowania ukierunkowanego na testy, pozwolą Ci automatycznie weryfikować Twoją pracę – stworzysz kod, który sam automatycznie będzie sprawdzał poprawne działanie innej części kodu, który napisałeś. Ty w tym czasie możesz zająć się swoimi ulubionymi zajęciami.

Moduł 3 – Java Back-End
Architektura wielowarstwowa, komunikacja, dane

Dowiesz się jak na jakich zasadach tworzy się systemy, które komunikują się ze sobą w sieci internet. Nauczysz się również jak sprawić, aby komunikacja między nimi była zrozumiała i przyjazna – będą się dogadywać bez problemów.

062-layers

Aplikacje wielowarstwowe

Wyobraź sobie Twój system jako kanapkę skłądającą się z kilku warstw, które w połączeniu tworzą perfekcyjną całość. W każdej z warstw umieścisz należący do niej kod Java tak, aby program tworzył idealną kompozycję Master Chef’a kodu, którym się staniesz.

network_2

HTTP i REST

Dowiesz się czym jest i jak działa protokół HTTP, czyli sposób w jaki komunikuje się na co dzień cały świat, bez HTTP nie było by internetu jaki znasz. REST to specjalne zasady komunikacji oparte na HTTP, aby była dla wszystkich jasna, zrozumiała i przyjemna. Po tym module dogadasz się w sieci z każdym.

database

Bazy danych, SQL, Hibernate

Poznasz zagadnienia relacyjnych baz danych, czyli jak i gdzie przechowywać informacje. Z wykorzystaniem zapytań SQL będziesz potrafił te informacje wykorzystać i zrobić z nich użytek. Następnie wykorzystasz narzędzie Hibernate, które pozwoli odzwierciedlić Twoje obiekty Java w postaci informacji w bazie danych.

leaf-hand-drawn-shape

Spring Framework, Spring Boot

Projekt Spring Boot sprawi, że konfiguracja systemu będzie prosta i przyjemna. Projekt Spring Framework pomoże w zarządzaniu powiązaniami między Twoimi obiektami Java, zapewni poprawność pracy z bazą danych oraz otworzy drogę do komunikacji  na zasadach REST.

Moduł 4 – Java Back-End PRO (cz. 1)
Praktyczne zastosowanie dodatkowych projektów Spring
Projekt: System obsługi wniosków kredytowych

Wykorzystując dodatkowe projekty rodziny Spring stworzysz system obsługi wniosków kredytowych.

science

Microservices

Architektura mikrousług to zbiór  wyspecjalizowanych, małych, niezależnych usług, które są ze sobą luźno powiązane i komunikują się głównie z wykorzystaniem zasad komunikacji REST. 

hierarchical-structure

REST w modelu Spring

Wystawisz na świat zewnętrzny dostęp do swojego systemu wykorzystując zasady komunikacji REST. Jednocześnie Twój system będzie rozmawiał z innymi systemami, które również mówią językiem REST.

key

Spring Security

Wszechstronnym mechanizmem autentykacji i autoryzacji dostępu zabezpieczysz swój system i sprawisz, że będzie dobrze chroniony .

028-cube

Spring Data, Spring Data REST

Wykorzystasz model Spring do rozmowy z bazą danych – dostęp do informacji jeszcze nigdy nie była tak prosty i wygodny. 

gear

Spring Batch

W zautomatyzowany sposób przetworzysz duże ilości danych, zapewniając wydajność i transakcyjność z możliwością zarządzania cyklem życia tych procesów. 

100-vector

Spring AOP

Wykorzystasz  programowanie aspektowe Spring (Aspect Oriented Programming) do przekrojowej obsługi różnych aspektów Twojego systemu.

Moduł 5 – Java Back-End PRO (cz. 2)
Realizacja projektu w modelu SCRUM
Projekt: System transakcji walutowych i płatności masowych

Będąc częścią zespołu stworzysz w pełni funkcjonalny system back-end do obsługi transakcji walutowych i płatności masowych.

To wszystko jako praktyczna realizacja projektu w modelu SCRUM .

088-coding

Realne umiejętności

Wykorzystasz całą zdobytą wiedzę i wszystkie poznane technologie rodziny  Spring do zaprojektowania i zaprogramowania  w pełni funkcjonalnego systemu back-end do obsługi transakcji walutowych i przetwarzania płatności masowych spełniającego wymagania stawiane nowoczesnym rozwiązaniom.

meeting

SCRUM w praktyce

Trener w roli architekta i dodatkowy profesjonalny SCRUM Master  dedykowany dla Twojego zespołu – pracuj tak jak na realnym projekcie. Zrealizujesz praktyczny projekt grupowy w metodyce SCRUM i zaskoczysz pracodawcę, będąc od razu przygotowanym zarówno technicznie jak i organizacyjnie. 

Moduł 6 – JavaScript i React.JS dla programistów Back-End 

Stawiamy na jak najlepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy, jako programista Back-End powinieneś potrafić rozmawiać z kolegami Front-End i orientować się w specyfice pracy członków zespołu. Ten bardzo praktyczny moduł pozwoli Ci zapoznać się z ideą reaktywnych frameworków JavaScript i stworzyć interfejs dla systemu  poprzedniego modułu.

Na rozmowie kwalifikacyjnej uzyskasz przewagę będąc przygotowanym do efektywnej współpracy z programistami Front-End i co więcej będąc w stanie realizować proste zadania dotyczące tego obszaru.

098-magic-wand

JavaScript, React.JS

React.JS to najpopularniejsza biblioteka JavaScript do tworzenia interfejsu użytkownika z największym zapotrzebowaniem na rynku ofert Front-End.

022-responsive

Reaktywne UI

Poznasz ideę stojącą za programowaniem reaktywnym i istotę działania React.JS. Stworzysz interfejs użytkownika do aplikacji z poprzedniego modułu.

Moduł 7 – Program „Drzwi Do Kariery”

Dodatkowy moduł przeznaczony tylko i wyłącznie na praktyczne przygotowanie Cię do ostatniego kroku w zdobyciu pracy.

presentation

Wypracuj Twoje "JA" na rynku

Dedykowane szkolenie z kompetencji miękkich, wyprzedź innych, zdobądź dodatkowe uniwersalne zdolności osobiste i interpersonalne . Opracowanie Twojego „JA” na ryku pracy wraz z dopracowanym CV i profilem na LinkedIn. Zaprezentujesz się profesjonalnie. 

097-communication

Przejdź proces rekrutacyjny

Wieloetapowa rozmowa rekrutacyjna: HR, techniczna, biznesowy właściciel produktu/projektu – przejdź cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i zdobycie pracy będzie już tylko formalnością.

Rozważasz udział w kursie?

Wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Spring is a trademark of Pivotal Software, Inc. in the U.S. and other countries.

Przewiń do góry