tester automatyzujący java

Zostań specjalistą Automatyzacji Testów.

Wykorzystaj siłę testów automatycznych do zapewnienia jakości oprogramowania.
Wspieraj testerów manualnych i automatyzuj procesy w obszarach, które zyskują na automatyzacji testów.

 • Gdańsk
 • 25.01.2020
 • Warszawa
 • 25.01.2020
 • max. 10 osób
 • 256 godzin zegarowych stacjonarnie z trenerem + 120 godzin pracy w domu
 • od podstaw
 • weekendowy
 • 9490 zł
 • ze zniżką 8990 zł
 • możliwa płatność w ratach

DLA KOGO JEST KURS
TESTERA AUTOMATYZUJĄCEGO JAVA?

Kurs  jest przeznaczony dla osób bez wiedzy i doświadczenia.

Zaczynamy naukę automatyzacji testów od zera, szczegółowo przygotowujemy uczestników od samych podstaw.

Wykorzystujemy język Java i przygotowujemy w zakresie najbardziej potrzebnych i popularnych narzędzi i technologii.

Nauczysz się tego co naprawdę przydatne i wysoce pożądane na rynku pracy.

DLACZEGO KURS
TESTER AUTOMATYZUJĄCY JAVA?

Java to najbardziej pożądany język programowania wykorzystywany w każdej dziedzinie gospodarki.

Firmy energetyczne, transportowe, banki, ubezpieczyciele i firmy z każdej innej branży wykorzystują tę technologię, znając ją łatwo zmienisz pracodawcę i sektor jeśli najdzie Cię ochota.

PEŁNE PRZYGOTOWANIE DO ZDOBYCIA PRACY

W małej grupie uczestników kursu możemy zastosować indywidualne podejście.

W pełni przygotujemy Cię w 3 kluczowych obszarach.

Twoja marka na rynku pracy

Opracujemy wspólnie Twoje indywidualne „JA” na rynku pracy, musisz się wyróżniać.  Uszyjemy informatyczny garnitur, w którym zaprezentujesz się profesjonalnie.

Rozwój kompetencji miękkich

Przeszkolimy Cię z kompetencji miękkich, zdobędziesz dodatkowe uniwersalne, niezbędne zdolności osobiste i interpersonalne.

Pełny proces rekrutacyjny

Odbędziesz razem z nami wieloetapową rozmowę rekrutacyjną: HR, techniczna, biznesowy właściciel projektu – przejdziesz cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i dzięki temu nic Cię nie zaskoczy.

KURSANCI O NASZYCH TRENERACH

"Kurs rozpoczynałem jako osoba niezdecydowana, kończyłem zaś jako tester z krwi i kości. Największa w tym zasługa Eweliny, która nie tylko osiągnęła perfekcjonizm w prowadzeniu zajęć, ale również zaraża stuprocentowym profesjonalizmem i etosem pracy. Jej autorskie szkolenie kompleksowo przygotowało mnie do znalezienia oraz rozpoczęcia pracy jako samodzielny tester oprogramowania, zaś wiedza wyniesiona z zajęć do dziś pozwala na dalszy rozwój w tej niesamowitej dziedzinie."

Damian Wasilczyk

SOFTWARE TESTER, SOLWIT

"Z Aleksandrem spotkałem się na kursie programowania Java. Od początku widać było pełen profesjonalizm w prowadzeniu zajęć oraz dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie programowania. Dodatkowym atutem był widoczny pomysł na prowadzenie zajęć w sposób interesujący dla kursantów. Kolejnym smaczkiem było sprzedawanie tricków, które warto znać startując w branży IT. Z czystym sercem mogę polecić Aleksandra jako mentora, który może przekonać Cię do przejścia na Jasną Stronę Mocy programowania."

Dawid Procajło

RPA DEVELOPER, ARLA

“Ewelina była nauczycielką na kursie testerskim, w którym brałam udział na początku 2017 roku. Kurs przeznaczony był dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w IT. Zajęcia prowadzone przez Ewelinę były bardzo profesjonalne i nakierowana na praktykę. Wyniosłam z nich bardzo wiele przydatnej wiedzy i umiejętności, które wykorzystuję w swojej codziennej pracy jako testerka oprogramowania. Ewelinę na tle innych trenerów wyróżnia to, że nie tylko ma bardzo dużą wiedzę, ale też wie jak ją przekazać w prosty i przystępny sposób.”

Agni Urikow

TEST ANALYST, NORDEA

"Już w pierwszych minutach zajęć z Aleksandrem, wiedzieliśmy, że nie będziemy się nudzić, natomiast kilka minut później okazało się, że na tą nudę to nawet nie będzie czasu :). Zaangażowanie prowadzącego było widać na każdym kroku: zajęcia były dopracowane, prezentacje przejrzyste i łatwe do zrozumienia, do tego mnóstwo praktycznych zadań, a czas na zajęciach w całości poświęcony nam - kursantom. Jeżeli ktoś poprosił o pomoc przy błędach w kodzie, wskazówki lub powtórzenie trudniejszego zagadnienia, taką pomoc na pewno otrzymał. Żałuję, że nie mamy więcej wspólnych bloków tematycznych podczas szkolenia."

Przemysław Drewa

PROGRAMISTA JAVA

"Aleksandra poznałem na kursie SDA, gdzie prowadził zajęcia z programowania w języku Java. Pozytywnie zaskoczyło mnie zaangażowanie trenera i prowadzenie zajęć przez Aleksandra, niezbędna teoria, a następnie praktyka na przykładach i samodzielna praca z niezbędną pomocą mentora. Podczas zajęć widać było wieloletnie doświadczenie Aleksandra, był w stanie wytłumaczyć każde zagadnienie w prostych słowach tak, aby każdy kursant je zrozumiał. Można było zauważyć jak wiele pracy Aleksander, włożył w przygotowanie zajęć."

Paweł Szychowski

JAVA DEVELOPER

"Moje pierwsze wrażenie po spotkaniu z Eweliną to poczucie 100% profesjonalizmu. Doskonale zaplanowany czas, przygotowane materiały, zadania oraz obszerna wiedza z zakresu testowania. Zawsze pomocna, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona w stosunku do kursantów. Sposób przekazywania wiedzy był interesujący i różnorodny. Widać, że Ewelina w przygotowywane zajęcia włożyła nie tylko wiele pracy, ale też i swojego serca."

Hubert Arciszewski

WWW.TONIEBUG.PL

SOFTWARE TESTER, SCALAC

"Ewelinę poznałam podczas kursu Java w Software Development Academy, gdzie była jedną z trenerów. Ewelina dała się poznać jako osoba silnie zaangażowana w swoją pracę. Dużo ciekawych ćwiczeń i wiele praktycznych przykładów spowodowały, że materiał, który wtedy poznałam pamiętam dokładnie do teraz, choć minęło ponad 1,5 roku. Myślę, że to najlepszy przykład na to, że Ewelina jest bardzo skutecznym trenerem. Serdecznie polecam współpracę :-)"

Wiktoria Lewandowska

IT DEVELOPER, NORDEA

"Aleksander to trener, który zaraża pasją do programowania! Świetnie przygotowany do każdych zajęć, pełen profesjonalizmu. Bardzo dobrze wyjaśnia każde zagadnienie, po czym od razu przekłada wszystko w praktykę. Trener ma ogromną wiedzę na temat programowania i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem! Potrafi doradzić jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej od tej 'zadaniowej' strony. Uczy jak kodować, aby zrobić dobre wrażenie i coraz lepiej pisać w Javie!"

Angelika Cechowska

PROGRAMISTKA JAVA

“Zdecydowanie rekomenduję Ewelinę jako trenera. Poznałem ja na szkoleniu tester oprogramowania w SDA i śmiało mogę powiedzieć, że cechuje ja wysoki profesjonalizm. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób jasny i zrozumiały. Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób. Najbardziej mi się podobało że Ewelina kładzie nacisk bardziej na praktykę popartą doświadczeniem niż teorie.”

Adam Tomaszewski

SOFTWARE TESTER

"Pierwsze zajęcia z Aleksandrem wspominam jako bardzo intensywne i teraz w perspektywie czasu chciałbym , żeby każdy trener poświęcał się tak jak on i był tak bardzo merytorycznie przygotowany do zajęć. Poziom zadowolenia przez cały okres bloku na bardzo wysokim poziomie ! Przy jakichkolwiek wątpliwościach Aleksander rozwiewał je wszystkie z mgnieniu oka. Rewelacyjna osoba w odpowiednim dla niej miejscu !"

Michał Mickiewicz

PROGRAMISTA JAVA

"Miałem przyjemność uczęszczania na zajęcia prowadzone przez Aleksandra w SDA. Muszę przyznać, że lekcje byłby dla mnie punktem zwrotnym w nauce Javy. Przez rzeczowość prowadzącego oraz odpowiedni dobór ćwiczeń bardzo szeroko poruszających omawiane zagadnienia diametralnie podniósł się poziom moich umiejętności. Widać u Aleksandra kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, ale również ogromne zaangażowanie i pasję w nauczaniu. Aleksander to osoba z darem dydaktycznym."

Damian Rybka

JAVA DEVELOPER

previous arrow
next arrow
Slider

PROGRAM KURSU

Moduł 1

Fundamenty testowania

058-strategy

Czym jest testowanie

Dowiesz się dlaczego testowanie jest niezbędne oraz jakie są jego cele. Poznasz podstawowe słownictwo i definicje, które pozwolą Ci łatwo i szybko zaadaptować w przyszłym miejscu pracy.

032-pantone

Proces testowy

Poznasz zasady testowania, przypadki testowe, opis błędów. Dowiesz się jak zaplanować testy i jak wygląda proces testowy. To podstawy w codziennej pracy testera, o które zapyta Cię każdy rekruter na rozmowie.

Moduł 2

Automatyzacja i narzędzia rozwoju testów automatycznych

looping-arrows

Automatyzacja

Dowiesz się co i kiedy automatyzować. Dlaczego warto automatyzować na poziomie jednostkowym i integracyjnym bardziej niż na poziomie interfejsu użytkownika, czym są testy automatyczne w kontekście: jednostkowym, integracyjnym, wydajnościowym, behawioralnym, end-to-end. Zadbasz o jakość swojego oprogramowania u samych podstaw. 

016-settings

Narzędzia rozwoju testów

Nauczysz się jak używać narzędzi rozwoju oprogramowania testów automatycznych. Swoje testy będziesz pisał używając IntelliJ IDEA, system kontroli wersji GIT wykorzystasz do zespołowej pracy z kodem, a  projekt testów automatycznych zbudujesz z Maven. Przygotujesz całe swoje środowisko pracy do efektywnego tworzenia testów automatycznych.

Moduł 3

Programowanie w języku Java dla Testerów Automatyzujących

041-3d

Java Core

Zaczynając od samych podstaw poznasz dogłębnie rdzeń zagadnień obiektowego języka platformy Java SE – stworzysz solidne fundamenty, na którym będziesz stabilnie i komfortowo rozwijał swoje umiejętności w obszarze automatyzacji testów.

049-target

Kod Java wysokiej jakości

Automatyzacja testów podlega takim samym zasadom jak „klasyczne” programowanie. Poznasz zasady i prawa modelowania obiektowego, założenia “czystego kodu”, standardy i najlepsze praktyki kodowania – twój kod będzie mówił sam za siebie, będzie prosty, czytelny, łatwy w utrzymaniu oraz elastyczny i łatwy do rozszerzania.

Moduł 4
Testowanie automatyczne Jednostkowe

062-layers

Testy jednostkowe

Testy jednostkowe skupiają się na dzieleniu kodu na małe części i testowanie ich w odosobnieniu. Pozwolą Ci automatycznie weryfikować Twoją pracę, a Ty w tym czasie możesz zająć się swoimi ulubionymi zajęciami. W praktyce wykorzystasz najbardziej pożądane biblioteki jak: JUnit, Mockito, AssertJ.

086-merge

Test-Driven Development

Czasem będziesz potrzebował napisać własne narzędzia do testów. Techniki rozwoju oprogramowania ukierunkowanego na testy, pozwolą Ci prawidłowo zaplanować odpowiedzialność Twojego kodu i zdefiniować co tak naprawdę powinien on robić.

Moduł 5
Testowanie automatyczne Usług Sieciowych Web API

network_2

HTTP

Dowiesz się czym jest i jak działa protokół HTTP, czyli sposób w jaki komunikuje się na co dzień cały świat, bez HTTP nie było by internetu jaki znasz. Nowoczesne usługi w sieci komunikują się z wykorzystaniem tego protokołu, będziesz automatyzował ich testy w tym module.

hierarchical-structure

Web API - REST, SOAP

REST to specjalne zasady komunikacji, aby była dla wszystkich jasna, zrozumiała i przyjemna. Poznasz również SOAP, aby dogadać się w sieci już z każdym. Usługi sieciowe w wykorzystują zasady REST i SOAP, żeby się ze sobą komunikować, a Twoje testy automatyczne zweryfikują czy komunikują się poprawnie.

031-startup

Automatyzacja z poziomu narzędzi PostMan i SOAP UI

Będziesz potrafił testować usługi sieciowe REST i SOAP oraz sposoby ich komunikacji w różnych formatach danych. Zautomatyzujesz swoje testy usług sieciowych Web API, wykorzystując najbardziej pożądane na rynku narzędzia Postman i SOAP UI.

028-cube

Automatyzacja z poziomu języka Java

Napiszesz własny kod automatyzujący testy usług sieciowych, a oprócz języka Java wykorzystasz dodatkowe technologie do automatyzacji jak RESTAssured i WireMock.

Moduł 6
Testowanie automatyczne Aplikacji Web

088-coding

Technologie Web dla Testerów Automatyzujących

Podstawy HTML i CSS, XPATH oraz narzędzi developerskich w przeglądarce do wykorzystania przez testerów automatyzujących Aplikacje Web. Musisz wiedzieć jak poruszać się w kodzie stron WWW interfejsu użytkownika, aby móc automatyzować ich testy.

046-idea-2

Wzorce projektowe w testach Aplikacji Web

Uniwersalny zbiór rozwiązań dla powtarzających się problemów, na które ktoś już wcześniej trafił, rozwikłał i zasugerował najlepsze podejście – zdobędziesz umiejętności projektowania swoich rozwiązań zgodnie z nimi.

monitor

Automatyzacja z Selenium WebDriver w języku Java

Testami automatycznymi Web Aplikacji zasymulujesz interakcję użytkownika z poziomu przeglądarki internetowej. Twój test automatyczny „wyklika” na ekranie wszystko to co normalnie zrobiłby człowiek.

100-vector

Data-Driven Testing

Poznasz techniki automatyzacji testów pozwalające na zasilanie testów różnymi danymi. Efektywnie dostarczysz różne zestawy danych, aby Twoje testy automatyczne zweryfikowały działanie dla wielu różnych przypadków.

Moduł 7
Testowanie automatyczne Integracyjne i End-2-End

database

Bazy danych i język zapytań SQL

Praca z danymi jest nieodłączną częścią pracy testera. Poznasz zagadnienia relacyjnych baz danych, czyli jak i gdzie przechowywać informacje. Używając języka zapytań SQL będziesz potrafił te informacje wykorzystać i zrobić z nich użytek wykorzystując wszystkie zgromadzone dane.

021-swatches

Automatyzacja testów wielu modułów w języku Java

Testy integracyjne pozwolą zweryfikować interakcje między różnymi modułami systemu – za jednym zamachem sprawdzisz moduł logiki aplikacji jak i moduł bazy danych. Dodatkowo rozszerzysz swoje testy o moduł interfejsu użytkownika tworząc testy automatyczne End-2-End kompleksowo weryfikujące działanie Twojego systemu w każdym jego aspekcie.

Moduł 8
Testowanie automatyczne Wydajnościowe/Obciążeniowe. Continuous Integration.

gear

Wydajnościowe/Obciążeniowe

Twoje testy automatyczne zweryfikują czy system działa na tyle szybko jak to wymagane i czy jest w stanie obsłużyć określoną liczbę użytkowników w określonym czasie. Będziesz potrafił wskazać newralgiczne miejsca w systemie, które mogą działać jak „wąskie gardło” obniżając wydajność systemu jako całości.

solar-system

Ciągła Integracja - Jenkins

Wykorzystasz potęgę automatyzacji w kontekście środowiska Ciągłej Integracji. Wykorzystaj pełną moc swoich testów do ciągłej weryfikacji poprawności działania aplikacji. Nauczysz się efektywnie konfigurować swoje środowisko tak, aby wszystkie Twoje testy wykonywały ciężką pracę za Ciebie zawsze wtedy kiedy jest to niezbędne.

Moduł 9
Program „Drzwi Do Kariery”

Dodatkowy moduł przeznaczony tylko i wyłącznie na praktyczne przygotowanie Cię do ostatniego kroku w zdobyciu pracy.

presentation

Wypracuj Twoje "JA" na rynku

Dedykowane szkolenie z kompetencji miękkich, wyprzedź innych, zdobądź dodatkowe uniwersalne zdolności osobiste i interpersonalne . Opracowanie Twojego „JA” na ryku pracy wraz z dopracowanym CV i profilem na LinkedIn. Zaprezentujesz się profesjonalnie. 

097-communication

Przejdź proces rekrutacyjny

Wieloetapowa rozmowa rekrutacyjna: HR, techniczna, biznesowy właściciel produktu/projektu – przejdź cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i zdobycie pracy będzie już tylko formalnością.

Rozważasz udział w kursie?

Wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Spring is a trademark of Pivotal Software, Inc. in the U.S. and other countries.

Przewiń do góry