Kurs Tester Oprogramowania PRO

TESTER OPROGRAMOWANIA PRO

Tester Oprogramowania PRO to więcej niż testowanie manualne

Zostań Testerem Oprogramowania 

Kurs dla osób bez wiedzy i doświadczenia przygotowujący do pracy w branży IT na stanowisku Testera Oprogramowania. Program nie tylko obejmuje zakres najnowszego sylabusa ISTQB, ale posiądziesz również umiejętności testów Web API z wykorzystaniem narzędzi testowych automatyzacji Postman oraz z zakresu baz danych i języka SQL. Dodatkowo w trakcie kursu będziesz korzystał z obecnie najpopularniejszych narzędzi pracy online. Zdobądź przewagę kompetencyjną i wystartuj w IT. 

 • Online
 • 31.07.2021 - 10.09.2021
 • Gdańsk
 • 04.09.2021 - 14.11.2021
 • Warszawa
 • 24.07.2021 - 26.09.2021
 • Kraków
 • 04.09.2021 - 14.11.2021
 • ok. 12 osób
 • 126 h zegarowych z trenerem + 100 h dodatkowej pracy
 • od podstaw
 • weekendowy
 • 5490 zł
 • ze zniżką 4990 zł
 • możliwa płatność w ratach

DLA KOGO JEST KURS
TESTER OPROGRAMOWANIA PRO?

Kurs  jest przeznaczony dla osób bez wiedzy i doświadczenia.

Zaczynamy naukę testowania od zera, szczegółowo przygotowujemy uczestników od samych podstaw.

Poznasz wszystkie elementy testowania manualnego, a podczas rozszerzonego program kursu nauczysz wykorzystywania narzędzi automatyzacji testów Web API  jak Postman oraz posiądziesz konkretne umiejętności pracy z bazami danych i wykorzystania języka SQL. 

Mnóstwo praktycznych ćwiczeń testów systemów IT i specjalizacja w tym zakresie. Nauczysz się tego co naprawdę przydatne i pożądane na rynku pracy,  będziesz gotowy do wykonywania zadań od pierwszego dnia zatrudnienia.

KURSANCI O NASZYCH TRENERACH

"Kurs rozpoczynałem jako osoba niezdecydowana, kończyłem zaś jako tester z krwi i kości. Największa w tym zasługa Eweliny, która nie tylko osiągnęła perfekcjonizm w prowadzeniu zajęć, ale również zaraża stuprocentowym profesjonalizmem i etosem pracy. Jej autorskie szkolenie kompleksowo przygotowało mnie do znalezienia oraz rozpoczęcia pracy jako samodzielny tester oprogramowania, zaś wiedza wyniesiona z zajęć do dziś pozwala na dalszy rozwój w tej niesamowitej dziedzinie."

Damian Wasilczyk

SOFTWARE TESTER, SOLWIT

"Z Aleksandrem spotkałem się na kursie programowania Java. Od początku widać było pełen profesjonalizm w prowadzeniu zajęć oraz dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie programowania. Dodatkowym atutem był widoczny pomysł na prowadzenie zajęć w sposób interesujący dla kursantów. Kolejnym smaczkiem było sprzedawanie tricków, które warto znać startując w branży IT. Z czystym sercem mogę polecić Aleksandra jako mentora, który może przekonać Cię do przejścia na Jasną Stronę Mocy programowania."

Dawid Procajło

RPA DEVELOPER, ARLA

“Ewelina była nauczycielką na kursie testerskim, w którym brałam udział na początku 2017 roku. Kurs przeznaczony był dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w IT. Zajęcia prowadzone przez Ewelinę były bardzo profesjonalne i nakierowana na praktykę. Wyniosłam z nich bardzo wiele przydatnej wiedzy i umiejętności, które wykorzystuję w swojej codziennej pracy jako testerka oprogramowania. Ewelinę na tle innych trenerów wyróżnia to, że nie tylko ma bardzo dużą wiedzę, ale też wie jak ją przekazać w prosty i przystępny sposób.”

Agni Urikow

TEST ANALYST, NORDEA

"Już w pierwszych minutach zajęć z Aleksandrem, wiedzieliśmy, że nie będziemy się nudzić, natomiast kilka minut później okazało się, że na tą nudę to nawet nie będzie czasu :). Zaangażowanie prowadzącego było widać na każdym kroku: zajęcia były dopracowane, prezentacje przejrzyste i łatwe do zrozumienia, do tego mnóstwo praktycznych zadań, a czas na zajęciach w całości poświęcony nam - kursantom. Jeżeli ktoś poprosił o pomoc przy błędach w kodzie, wskazówki lub powtórzenie trudniejszego zagadnienia, taką pomoc na pewno otrzymał. Żałuję, że nie mamy więcej wspólnych bloków tematycznych podczas szkolenia."

Przemysław Drewa

PROGRAMISTA JAVA

"Aleksandra poznałem na kursie SDA, gdzie prowadził zajęcia z programowania w języku Java. Pozytywnie zaskoczyło mnie zaangażowanie trenera i prowadzenie zajęć przez Aleksandra, niezbędna teoria, a następnie praktyka na przykładach i samodzielna praca z niezbędną pomocą mentora. Podczas zajęć widać było wieloletnie doświadczenie Aleksandra, był w stanie wytłumaczyć każde zagadnienie w prostych słowach tak, aby każdy kursant je zrozumiał. Można było zauważyć jak wiele pracy Aleksander, włożył w przygotowanie zajęć."

Paweł Szychowski

JAVA DEVELOPER

"Moje pierwsze wrażenie po spotkaniu z Eweliną to poczucie 100% profesjonalizmu. Doskonale zaplanowany czas, przygotowane materiały, zadania oraz obszerna wiedza z zakresu testowania. Zawsze pomocna, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona w stosunku do kursantów. Sposób przekazywania wiedzy był interesujący i różnorodny. Widać, że Ewelina w przygotowywane zajęcia włożyła nie tylko wiele pracy, ale też i swojego serca."

Hubert Arciszewski

WWW.TONIEBUG.PL

SOFTWARE TESTER, SCALAC

"Ewelinę poznałam podczas kursu Java w Software Development Academy, gdzie była jedną z trenerów. Ewelina dała się poznać jako osoba silnie zaangażowana w swoją pracę. Dużo ciekawych ćwiczeń i wiele praktycznych przykładów spowodowały, że materiał, który wtedy poznałam pamiętam dokładnie do teraz, choć minęło ponad 1,5 roku. Myślę, że to najlepszy przykład na to, że Ewelina jest bardzo skutecznym trenerem. Serdecznie polecam współpracę :-)"

Wiktoria Lewandowska

IT DEVELOPER, NORDEA

"Aleksander to trener, który zaraża pasją do programowania! Świetnie przygotowany do każdych zajęć, pełen profesjonalizmu. Bardzo dobrze wyjaśnia każde zagadnienie, po czym od razu przekłada wszystko w praktykę. Trener ma ogromną wiedzę na temat programowania i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem! Potrafi doradzić jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej od tej 'zadaniowej' strony. Uczy jak kodować, aby zrobić dobre wrażenie i coraz lepiej pisać w Javie!"

Angelika Cechowska

PROGRAMISTKA JAVA

“Zdecydowanie rekomenduję Ewelinę jako trenera. Poznałem ja na szkoleniu tester oprogramowania w SDA i śmiało mogę powiedzieć, że cechuje ja wysoki profesjonalizm. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób jasny i zrozumiały. Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób. Najbardziej mi się podobało że Ewelina kładzie nacisk bardziej na praktykę popartą doświadczeniem niż teorie.”

Adam Tomaszewski

SOFTWARE TESTER

"Pierwsze zajęcia z Aleksandrem wspominam jako bardzo intensywne i teraz w perspektywie czasu chciałbym , żeby każdy trener poświęcał się tak jak on i był tak bardzo merytorycznie przygotowany do zajęć. Poziom zadowolenia przez cały okres bloku na bardzo wysokim poziomie ! Przy jakichkolwiek wątpliwościach Aleksander rozwiewał je wszystkie z mgnieniu oka. Rewelacyjna osoba w odpowiednim dla niej miejscu !"

Michał Mickiewicz

PROGRAMISTA JAVA

"Miałem przyjemność uczęszczania na zajęcia prowadzone przez Aleksandra w SDA. Muszę przyznać, że lekcje byłby dla mnie punktem zwrotnym w nauce Javy. Przez rzeczowość prowadzącego oraz odpowiedni dobór ćwiczeń bardzo szeroko poruszających omawiane zagadnienia diametralnie podniósł się poziom moich umiejętności. Widać u Aleksandra kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, ale również ogromne zaangażowanie i pasję w nauczaniu. Aleksander to osoba z darem dydaktycznym."

Damian Rybka

JAVA DEVELOPER

previous arrow
next arrow
Slider

PEŁNE PRZYGOTOWANIE DO ZDOBYCIA PRACY

W małej grupie uczestników kursu możemy zastosować indywidualne podejście.

W pełni przygotujemy Cię w 3 kluczowych obszarach.

Twoja marka na rynku pracy

Opracujemy wspólnie Twoje indywidualne „JA” na rynku pracy, musisz się wyróżniać. Uszyjemy informatyczny garnitur, w którym zaprezentujesz się profesjonalnie.

Rozwój kompetencji miękkich

Przeszkolimy Cię z kompetencji miękkich, zdobędziesz dodatkowe uniwersalne, niezbędne zdolności osobiste i interpersonalne.

Pełny proces rekrutacyjny

Odbędziesz razem z nami wieloetapową rozmowę rekrutacyjną: HR, techniczna, biznesowy właściciel projektu – przejdziesz cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i dzięki temu nic Cię nie zaskoczy. 

PROGRAM KURSU

Podstawy testowania

058-strategy

Dowiesz się dlaczego testowanie jest niezbędne oraz jakie są jego cele.  Poznasz podstawowe definicje i terminy, które pozwolą Ci łatwo i szybko zaadaptować w przyszłym miejscu pracy.

020-sketching-1

Zrozumiesz w jakich sytuacjach testowanie zależy od kontekstu, czym jest paradoks pestycydów i dlaczego testowanie gruntowne jest praktycznie niemożliwe.

meeting

Aby łatwo odnaleźć się w świecie IT, musisz wiedzieć jak on działa. Na interaktywnych warsztatach zostaną przedstawione najpopularniejsze modele w tym najbardziej pożądany przez firmy SCRUM, który wykorzystasz praktycznie na zajęciach. Przećwiczysz  rodzaje spotkań w jakich testerzy biorą udział.

008-print-proof

To podstawy w codziennej pracy testera oraz zagadnienia, o które zapyta Cię każdy rekruter na rozmowie. Dzięki praktycznym ćwiczeniom nauczysz się stosować odpowiedni poziom i typ testów na odpowiednim etapie wytwarzania oprogramowania.  

Techniki testowania

075-blueprint

To najważniejszy blok na kursie oparty o bardzo dużą liczbę ćwiczeń praktycznych. Nauczysz się projektować testy dla rożnych systemów i aplikacji. Ćwiczenia będą oparte o przykłady z gier komputerowych, aplikacji mobilnych i prawdziwych systemów IT.

021-swatches

Specyfikacje systemów, grafiki, makiety oraz instrukcje użytkowników to tylko niektóre z produktów wytwarzanych w procesie deweloperskim, które podlegają testom statycznym. W tym bloku dowiesz się jak podejść do takich testów.

041-3d

Poznasz główne techniki projektowania testów w oparciu o metody czaroskrzynkowe. Dzięki technice klas równoważności będziesz potrafił zaprojektować testy systemów przyjmujących wartości liczbowe. A tablice decyzyjne podpowiedzą Ci jak podejść do testów systemów ze skomplikowaną logiką biznesowa. 

hierarchical-structure

Techniki białoskrzynkowe stanowią wstęp do tematu pokrycia kodu. Dowiesz się czym jest pokrycie instrukcji, decyzji i gałęzi.  Dzięki takiemu zakresowi zajęć będziesz w stanie zaprojektować testy dla każdej funkcjonalności systemu. 

Dobre praktyki testowania

071-registration-mark

Ćwicząc na różnego typu aplikacjach, będziesz szukał błędów, a następnie zapisywał je w specjalnych narzędziach pracy testera (JIRA), przeznaczonych do śledzenia ich procesu naprawy.  Dowiesz się gdzie w systemach znajduje się najwięcej błędów, a także w jaki sposób je raportować, aby były zrozumiałe dla całego zespołu. 

088-coding

Przypadki testowe to chleb powszedni testera, za ich pomocą będziesz w jasny sposób opisywał w jaki sposób chcesz zweryfikować działanie systemu. Wykorzystasz wiedzę z poprzednich modułów w ramach praktycznych ćwiczeń rozpisując przypadki testowe w oparciu o rzeczywiste systemy i dokumentacje testowe.

Bazy danych i język zapytań SQL dla testerów

database

Praca z danymi jest nieodłączną częścią pracy testera Poznasz zagadnienia relacyjnych baz danych, czyli jak i gdzie przechowywać informacje. 

100-vector

Używając języka zapytań SQL będziesz potrafił te informacje wykorzystać i zrobić z nich użytek wykorzystując wszystkie zgromadzone dane.

Automatyzacja testów Web API z użyciem Postman

network_2

Dowiesz się czym jest i jak działa protokół HTTP, czyli sposób w jaki komunikuje się na co dzień cały świat, bez HTTP nie było by internetu jaki znasz.  REST to specjalne zasady komunikacji oparte na HTTP, aby była dla wszystkich jasna, zrozumiała i przyjemna.  Poznasz również SOAP,  aby dogadać się w sieci już z każdym.

gear

Będziesz potrafił testować usługi sieciowe REST i SOAP oraz sposoby ich komunikacji w różnych formatach danych. Zautomatyzujesz swoje testy usług sieciowych Web API, wykorzystując najbardziej pożądane na rynku narzędzia jak Postman. Tak, można automatyzować testy bez programowania. 

Narzędzia testera

065-graphic-design

Podczas całego kursu poznasz narzędzia testerskie wykorzystywane w codziennej pracy, abyś sprawnie poruszał się w środowisku pracy i był dobrze przygotowany do ich używania. Będziesz używał najbardziej pożądanych narzędzi do zarządzania przypadkami testowymi, m. in: TestRail, Confluence.

016-settings

Korzystanie z narzędzi to nie tylko zyski, często nieprzemyślane wdrożenie może pociągnąć za sobą ogromne koszty. Podpowiemy Ci jak szacować ryzyko wsparcia narzędziowego dla testów. 

Projekt Podsumowujący 1 oraz Projekt Podsumowujący 2

trophy

Na koniec zajęć otrzymasz szanse powtórzenia i usystematyzowania wiedzy podczas 2 projektów końcowych z zupełnie różnych obszarów: interfejsu użytkownika i systemu back-end (Web API + baza danych). Powtórzysz tworzenie dokumentacji testowej (plan testów), zaprojektujesz przypadki testowe i na ich podstawie wykonasz testy. Projekty końcowe opierają się na  systemach składających się z kilku modułów.  

network

Systematyczna nauka pomoże Ci łatwo przyswajać wiedzę. Postępy będziesz mógł mierzyć wynikami z testów, które będą miały miejsce po każdym bloku tematycznym. Cykliczna kontrola postępów zapewni, że będziesz bardzo dobrze przygotowany.

Program "Drzwi Do Kariery"

presentation

Dedykowane szkolenie z kompetencji miękkich, wyprzedź innych, zdobądź dodatkowe uniwersalne zdolności osobiste i interpersonalne . Opracowanie Twojego „JA” na ryku pracy wraz z dopracowanym CV i profilem na LinkedIn. Zaprezentujesz się profesjonalnie.

097-communication

Wieloetapowa rozmowa rekrutacyjna: HR, techniczna, biznesowy właściciel produktu/projektu – przejdź cały rzeczywisty proces rekrutacyjny i zdobycie pracy będzie już tylko formalnością.

Rozważasz udział w kursie?

Wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Przewiń do góry